Parę słów na temat mojej przygody z tańcem

Zdjęcie Vanila zrobione podczas treningu Smooth Criminal Michaela Jackosna

V w roli MJ

Swoją przygodę z tańcem zacząłem kilkanaście lat temu w miesicie Iława, gdzie się urodziłem i wychowałem. Pierwsze kroki taneczne postawiłem dzięki pomocy miasta, głównie Iławskiego Centrum Kultury, Domu Spółdzielczego „Polanka” oraz kilku szkół. Tańcem (B.boyingiem) zainspirowali mnie tacy ludzie jak Cezet i Funny. W tamtych czasach nauczycieli tych technik było niewielu, więc wraz z kumplami uczyliśmy się przez pierwsze miesiące sami, podglądając różne techniki w teledyskach hip-hopowych zespołów. Wciąż mam gdzieś nagranie francuskiej grupy NTM, w której wtedy słynny Ibrahim (nie mylić z Brahimem?) zadziwiał poziomem power moves. Moja chęć nauki i poszerzania pasji rosła bardzo szybko. Już po paru miesiącach zacząłem jeździć na pierwsze zawody, gdzie bardziej doświadczeni b.boye uczyli mnie nowych kroków i technik. Po trzech latach udało się nawet stanąć na „podium”? w zawodach ogólnopolskich. Trwało to kilka lat dopóki gonitwa za wynikami była dla mnie jeszcze ważna. Po pewnym czasie potrzebowałem czegoś więcej, dlatego zacząłem jeździć na różnego rodzaju zagraniczne wydarzenia muzyczne. Były to nie tylko zawody, ale i warsztaty taneczne, festiwale oraz koncerty. Chcąc pomóc dzieciom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, po skończeniu Liceum założyłem szkółkę tańca pod patronatem Centrum Kultury, w której uczyłem rożnych form wyrażania emocji poprzez taniec. Po roku od tego czasu wyjechałem na studia do Łodzi, gdzie rozwijałem się też w innych kierunkach niż B.boying(Break Dance).

Zdjęcie grupowe po warsztatach tanecznych z młodzieżą z Poddębic

Warsztaty taneczne UDZ

Zacząłem przekazywać pozyskaną przez lata wiedzę młodym kursantom w takich szkołach jak „Akademia Tańca Krok”, „Czarne Stopy”, „Project Salsa”(2008), „Urban Dance Zone”(Łódź), Beltane (Sosnowiec), BDK (Boryszew) itd... Dzięki tej wspaniałej pasji udało mi się trafić na deski Teatru Jaracza w Łodzi.

Vanil na cyrku Althoff

V na tle cyrku Althoff

W międzyczasie w roku 2003 mieszkałem i pracowałem w holenderskim teatralnym cyrku muzycznym „Althoff” oraz w niemieckim teatrze buddyjskim w roku 2004 „Via Vita” w przestawieniu „Metamorphose”.

Vanil na planie filmu Senność

Vanil w Senności

Taniec pozwolił mi „zajrzeć” na plan filmowy i być niegrzecznym chłopcem:) w filmie reż. Magdaleny Piekorz pt. ”Senność” (2008)

Logo Snappy

Logo Snappy©

W czerwcu 2012 roku wyprowadziłem się z Łodzi i nieco okrężną drogą wróciłem w rodzinne strony do pięknej Iławy. Na początku 2013 roku zacząłem zmierzać w kierunku realizacji Swoich "zakurzonych"" pomysłów. We Wrześniu tego samego roku, dzięki pomocy Urzędu Miasta i Iławskiego Centrum Kultury założyłem szkółkę tańca "Snappy", zaczynając jednocześnie projekt pod tytułem "Snappy - Tańcz W Swoim Mieście". Szkoła odziedziczyła nazwę "Snappy". W ten sposób chciałem oddać pokłon w stronę naszej pierwszej ekipy Snappy Group, dla tego wszystkiego co razem zrobiliśmy, ile włożyliśmy w to pracy i ile radochy z tego mieliśmy. Snappy zaczeło się w 1996 roku i dziś znowu, choć w nieco innej formie, prężnie działa.

Pozostaje mi dziękować Bogu za to, że mogę uczyć się wielu różnych technik czerpiąc wiedzę od najlepszych na świecie jak: Locking Smith, Amigo(Flying Steps-Niemcy), Bionic(USA), Benny Kimoto, Sally Sly (Francja/Szwajcaria), Flockey(Niemcy), Mr Wiggles(USA), Moncell "ILL Kozby" Durden(USA), czy Fred Realness(UK) i wielu innych . Dziękuję Wam za czas i energię, zrobię wszystko co w mojej mocy żeby przekazać ją dalej.


Na swojej tanecznej drodze spotkałem wielu wspaniałych ludzi, niezwykłe charektery, osoby kreatywne, pomocne, życzliwe i oddane pasji(nie tylko taniec)tak jak ja. Gdyby nie Ci ludzie nie byłbym dziś w tym miejscu w którym jestem....

Im wszystkim dziękuje i przybijam pionę:) : Osik, Stylx2:), Badyl, Kurant, Kwas(świetej pamięci), Łada, Młody, Kocioł, Cezet, Funny, Ariel, Koza, Olsześ, Pabi, Banan, Kijas, Jimi, Kisielx2kolory, Małpa, Kasiai Gosia(Szczytno),Małpa, Szabs, Fabian, Pędzel,Loczek(RTB), Wiśnia(RTB), Snake(RTB), DJ Marzec, Kaski, Szeroki, Horwat, Kulas, Puzel(RTB), Maro, Makey, Mały(Iława), Mały(Bratian), Lewy, Ala, B.boyowy Włocławek, B.boyowa Łódź i wiele innych równie ważnych, których dopisze jak się wyśpie:)

  • Logo i zarazem link do profilu Vanila na facebooku
  • Logo i zarazem link do profilu Vanila na youtube
  • link do profilu Google+ Vanila
  • Walidacja

    Poprawny HTML
  • Poprawny CSS
  • Dostępność

    Strona Dostępna - Poziom A